Snygg lokal, egen markterrass
I attraktiva Hagastaden kan vi nu erbjuda ett mycket smakfullt kontor med snygga kontorsytor, attraktiv lounge och ett stort pentry. Lokalen har access via Ynglingagatan och vetter ut mot innergård vid Ynglingagatan. Här får ni plats upp till 65 kollegor på 828 kvm i moderna, öppna och ljusa lokaler med generös takhöjd. Lokalen kan även delas av till 679 kvm. Planlösningen är aktivitetsbaserat med luftiga kontorslandskap, trevliga sociala ytor och ett flertal mötesrum och fokusplatser. Här går ni direkt ut på er alldeles egna terrass mot innergården – perfekt på sommaren för en stunds återhämtning eller lunch i solen. Dessutom gångavstånd till tunnelbana och pendeltåg.
Bekvämt gångavstånd till Odenplan och Hagaparken
Läget är trivsamt nära natursköna Hagaparken och med bara max tio minuters promenad till Odenplan där pendeltåg, tunnelbana och ett stort utbud butiker och service finns. Bussen hoppar ni på utanför porten och något kvarter bort finns flygbussarna till Arlanda. Placeringen vid E4/E20 ger också snabb access till såväl Norrort som Söderort för er som kommer med bil. Tvärs över gatan ligger Stallmästaregården och Wennergren Center som erbjuder konferenslokaler, hotell och restauranger.
Miljöcertifierad fastighet i trevliga kvarter med bekvämligheter i huset
Kvarteren är levande med lunchrestauranger och shopping. Fastigheten är miljöcertifierad med Leed Platinum och kan erbjuda ett konferensrum med plats för 40 personer att hyra vid behov samt garageplats för den som behöver ta bilen. Era nya grannar i samma hus blir bl a, Scandic Hotels AB, Hifab AB, Enity Bank Group AB, Ahlsell AB. Cykelpendlaren eller lunchjoggaren har tillgång till ett helt nyinrett omklädningsrum med dusch.
I fastigheten finns ett helt nytt gym för våra hyresgäster.
Här finns möjlighet att kombinera ett aktivt liv med arbetsvardag!
Vi vill väldigt gärna visa er denna trevliga lokal, välkomna!