Kontor med industrikänsla
En inspirerande och flexibel lokal
Redan när ni kliver in i lokalen på sjätte våningen möts ni av en arbetsplats med stora fönster som släpper in rikligt med dagsljus. De varierande glaspartierna skapar en ljus och luftig känsla som lyfter arbetsdagen. Den höga takhöjden och råa betongdetaljer ger rymd för både kreativitet och fokus. Här kan ni samlas med kollegorna, vilket skapar en miljö där idéer kan växa. Med K-märkta detaljer och modern funktion blir lokalen både inspirerande och funktionell.
De flexibla arbetsytorna, med både skrivbordsplatser och touch down-ytor för upp till 36 arbetsplatser på 334 kvadratmeter låter er anpassa dagen som ni vill. Med smarta mötesrum och mobila samtalsrum är det lätt att kombinera både fokus och samarbete.
Färdigmöblerat Smart & klart – flytta in och börja arbeta
Allt är på plats och redo för er. Med vårt möblerat Smart & klart-koncept slipper ni allt krångel – kontoret är fullt utrustat med moderna möbler, design, teknik och detaljer som växter, personliga skåp och till och med porslinet i köket. Det är bara att ta med er laptop och sätta igång.
Uppsägningstiden är endast en månad, vilket ger er flexibilitet.
Läs mer om
färdigmöblerat – Smart & klart
Garnisonen – centralt läge med service och hållbarhet i fokus
Karlahuset i Garnisonen ligger mellan City och Kungliga Djurgården, omgiven av allt ni behöver för en smidig arbetsdag. Bussar, tunnelbana och Fältöversten är nära, vilket gör resan enkel. Efter en produktiv morgon kan ni njuta av en avkopplande lunch på den gemensamma terrassen, där Bee Urban skapat en grönskande stadsodling. Här finns även konferensservice, cykelservice, catering och restauranger precis utanför dörren. För cykelpendlare erbjuds dusch- och omklädningsrum. Garnisonens fokus på hållbarhet gör detta till en arbetsmiljö som inspirerar.
Välkommen att boka visning
Är ni redo för en arbetsplats som verkligen reflekterar ert företags vision? Kontakta oss på Vasakronan för att boka en visning!