Gustavslundsvägen 139
Stockholm, Alviks Strand
Ljust & flexibelt
Trevlig och flexibel lokal på eget våningsplan med sjöutsikt!
Ni väljer själva upplägg:
• Inflyttningsklart och flexibelt
• Eller skräddarsytt efter verksamhetens önskemål och behov
För den sportiga så finns många alternativ; Springa/simma på lunchen, cykla till jobbet, World Class och SATS på vägen till och från kollektivtrafik samt tennis i Salkhallen som ligger runt knuten.
Att ta sig till och från Alviks Strand är lätt. Tvärbanan stannar alldeles intill kontoret och tunnelbanans gröna linje ligger på fem minuters promenadavstånd. Dörr till dörr är det knappt 20 minuter till T-centralen. På sommaren kan du dessutom ta vår eldrivna båt MS Royal Star, till jobbet – helt gratis.
Välkommen att boka visning!
Snabbfakta
- Buss 400 m
- Båt
- Garage
- Markparkering
- Spårvagn 100 m
- T-bana 490 m
- Cykelrum
- Gym
- Konferensservice
- Reception
- Restaurang/café
- Historia
- Utsikt
Området & fastigheten
Intill Mälarens vatten mellan Äppelviken och Tranebergsbron har kontorsområdet Alviks Strand vuxit upp runt Barnängens gamla tvålfabrik. Lokalerna är ljusa och flexibla i de halvmåneformade huskropparna och här finns alla förutsättningar att skapa en originell och dynamisk arbetsplats.