
Unikt kontor med extra allt
Upptäck ert nästa arbetsparadis på Karlavägen 108 – där modern design och flexibilitet går hand i hand.
Detta kontor erbjuder 1,5 plan med egen interntrappa och entresolplan med dubbel takhöjd, vilket ger ett fantastiskt ljusinsläpp och en rymd som inspirerar. Planlösningen är flexibel, med plats för både luftiga kontorslandskap och mötesrum, samt mindre rum för mer ostört arbete. Med ljusa ytskikt, sobra färger och generösa fönster skapas en modern och rymlig arbetsmiljö. Balansen mellan arbete och återhämtning är perfekt, med härliga loungeytor och ett smidigt läge i hjärtat av Garnisonen.
Läget på Östermalm erbjuder både cityliv och natur. På bara 6 minuter till fots når ni T-banan på Karlaplan, och en kort promenad tar er också till Stureplans restauranger och shopping, eller Djurgårdens grönska längs Strandvägen.
Flexibelt kontor med service och stil
Här finns gott om plats för öppna kontorslandskap, mötesrum, och tysta ytor för ostört arbete. Genom den ljusa interiören, med sobra färger och stilren design, får ni en miljö som både känns professionell och inbjudande.
I Garnisonen har ni allt för en hållbar arbetsvardag. Med service som reception, gym och konferensrum, samt ett brett utbud av restauranger som K-märkt och Panini, finns allt ni behöver bara ett stenkast bort. Dessutom praktisk service som Coop och apotek inom räckhåll, vilket gör det enkelt att kombinera arbete med livsstil.
En plats för både arbete och livsstil
Här mixar ni arbete med nöje på ett smart sätt. Loungerna och takterrassen bjuder in till spontana möten – vem vet vilka geniala idéer som föds när ni inspireras av den galna utsikten? Duschar gör det enkelt att fräscha upp sig efter cykelturen eller joggingturen, och med Bee Urbans stadsodling får ni en grön oas mitt i staden.
Boka en visning idag
Upplev lokalen på plats och se hur ni kan växa och trivas mitt i norra Europas största kontorskvarter, Garnisonen. Boka en visning och ta nästa steg!
Port 108 är en del av kvarteret Garnisonen och byggdes i början på 1960-talet åt Försvarets forskningsanstalt, FOA. Idag finns här moderna och flexibla kontorslokaler med företag från en mängd olika branscher. Ytorna går att anpassa genom att bygga både rumslösningar och öppnare kontor enligt era behov.
Fastigheten i kvarteret Garnisonen - som en stad i staden
I Garnisonen finns tillgång till bland annat reception, vaktmästeri, catering, konferensservice, garage, biltvätt och restauranger som K-märkt, Panini, FAVO och Hawaii Poké, för att nämna några. Även service som till exempel Coop, Systembolaget och Lloyds apotek ligger här.
Här finns möjlighet att ta plats på någon av terrasserna för lunch eller kundevenemang, där den på taket bjuder på en slående vy över hela staden. Längre ner ligger terrassen där Bee Urban har anlagt en fantastisk stadsodling med grönska och närodlat. För den konstintresserade finns en unik konstsamling med över 40 stora konstverk.
Kontaktperson för frågor
Här ser du fler lokaler med samma läge eller gör en ny sökning